Czarter jachtu motorowego bez patentu.

Blog

Zielone lasy wokół, lazurowa woda, bajkowe krajobrazy i urokliwe miejscowości to bardzo kusząca wizja wakacji na Mazurach. A Mazury najlepiej poznawać z pokładu jachtu. Płynąć po bezmiarach jezior i rozkoszować się spokojem i słońcem. Teraz możesz to marzenie spełnić, nawet jeśli nie masz patentu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najciekawszych jachtów motorowych dla każdego, które można wyczarterować bez patentu.

Przedstawiamy też warunki, jakie są niezbędne do czarteru.

Bez patentu, ale z dokumentami

Czy można pływać jachtem motorowym bez specjalnych uprawnień? Jak najbardziej tak. Ustawa o sporcie z 2010 r. dopuszcza pływanie jachtem motorowym bez patentu w dwóch przypadkach:
• jednostka jest wyposażona w silnik, którego moc nie przekracza 10 kW (ok. 13,6 KM);
• jacht ma silnik o mocy do 75 kW, ale długość jego kadłuba nie przekracza 13 m, a prędkość jest ograniczona do 15 km/godz.Taki jacht, zwany houseboatem można prowadzić wyłącznie po wodach śródlądowych.
Dodatkowym wymogiem w przypadku houseboatów jest odbycie szkolenia z obsługi jachtu. Zanim wypłyniesz z portu, zostaniesz przez nas odpowiednio przeszkolony, żeby rejs był absolutnie bezpieczny.

Houseboat to idealna łódź dla Ciebie

Już wiesz, że możesz pływać bez uprawnień. Proponujemy Ci wynajem łodzi, która pozwoli bezpiecznie, a jednocześnie wygodnie spędzić wakacje. To tzw. houseboat, czyli motorowa łódź, która świetnie nadaje się do pływania po wodach śródlądowych.
Dlaczego polecamy houseboaty? To nowoczesne łodzie motorowe, które łączą komfort pływania z bezpieczeństwem. Wygodne kajuty, dobrze wyposażona kuchnia z salonem, sporo miejsca do opalania się, łazienka z toaletą, to wszystko znajdziesz na łodzi.
Ogromną zaletą houseboatów jest łatwość manewrowania nimi. Zapewniamy, że nauczysz się prowadzić te łodzie dosłownie w kilka chwil. Możesz nie mieć żadnego doświadczenia ale zachowując zdrowy rozsądek, poradzisz sobie bez problemów i cały rejs będzie przyjemnością i świetną zabawą.
Houseboaty są bardzo ekonomiczne. Zużycie paliwa jest niewielkie, więc nawet długi rejs nie będzie zbyt kosztowny.

Dlaczego warto wypożyczyć houseboata?

Można oczywiście kupić sobie jacht. Ale czy to się opłaca? Jacht nie jest tani, jego utrzymanie także. Dlatego proponujemy czarter jachtów.
Wypożyczasz jacht na tyle, ile potrzebujesz. Nie musisz się martwić obsługą, miejscem w porcie, zimowaniem czy remontami. To leży w naszej gestii. Podobnie jak ubezpieczenie i inne formalności, które są związane z posiadaniem jachtu.
Jacht wypożyczasz z pełnymi zbiornikami paliwa silnikowego i do ogrzewania oraz napełnionymi zbiornikami wody pitnej. Akumulatory są naładowane i sprawdzone. W kuchni jest napełniona butla z gazem. Tobie pozostaje jedynie zadbać o prowiant i dobry humor załogi.

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności. Korzystając ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję, dowiedz się więcej