5 najpiękniejszych szlaków Wielkich Jezior Mazurskich

Blog

Każdego roku Mazury stają się celem tysięcy podróżnych, którzy w zaciszu Krainy Tysiąca Jezior poszukują odpoczynku i oddechu od szarej codzienności. W miejscu tym ponad trzydzieści jezior tworzy system szlaków, stanowiące rewelacyjne środowisko do eksplorowania krajobrazu z perspektywy tafli wody.  Ponad 15 lat funkcjonowania w branży pozwoliło nam w pełni poznać oczekiwania klientów, którzy każdego sezonu wracają na pokłady naszych jachtów. Zróżnicowanie krajobrazu mazurskiego stanowi pewnego rodzaju kłopot bogactwa dla wszystkich miłośników żeglarstwa, którzy pragną w pełni zapoznać się z magicznym mikroświatem pojezierza i przeżyć niezapomnianą przygodę wodną. Oto pięć najciekawszych szlaków żeglarskich, z których nasi klienci mogą korzystać podczas wypoczynku na Mazurach!

 

Szlak Łabędzi

Szlak Łabędzi biegnie przez południowo-zachodnią część jeziora Kisajno, a elementem wyróżniającym tę trasę jest duże nagromadzenie wysp, cieśnin i innych elementów ukształtowania rzeźby terenu. Oferowana przez nas możliwość wynajmu jachtu pozwala na własne oczy obserwować kilkadziesiąt rzadkich gatunków ptaków, które wybrały okoliczne tereny na środowisko do życia. Możliwość podziwiania żurawi, czapli siwych, kanii czarnych i rybołów jest możliwa zarówno dla doświadczonych pasjonatów żeglugi śródlądowej, jak i osób rozpoczynających swoją przygodę w tym temacie. Oferta VipJacht obejmuje bowiem nie tylko łodzie żaglowe wymagające posiadania patentu, ale też jachty nie wymagające dodatkowych uprawnień. Liczne wyspy, przez które przebiega Szlak Łabędzi można również podziwiać z perspektywy naszych motorówek oraz skuterów wodnych.

Mikołajki – Ruciane–Nida

Szlak biegnący z miejscowości Mikołajki do Rucianego-Nidy to jedna z najbardziej malowniczych tras, na które nasi klienci mogą zdecydować się w obrębie Mazur. Czarter jachtów na Mazurach to rewelacyjna okazja to podziwiania okolicznego krajobrazu z perspektywy, która na co dzień jest niedostępna. Tafla Jeziora Mikołajewskiego oferuje widok na panoramę malowniczych Mikołajek, które stanowią ośrodek wypoczynkowy tętniący w sezonie życiem, dzięki obecności licznych turystów.

Giżycko – Sztynort

Jednym z głównych punktów na trasie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich jest Giżycko. To właśnie w tym mieście zlokalizowana jest przystań, dzięki czemu oferowany przez nas czarter jachtów jest jednocześnie doskonałą bazą wypadową do rozpoczęcia eksplorowania wodnego krajobrazu pojezierza. Pokonanie szlaku z Giżycka do Sztynortu zajmuje około dwóch godzin, dlatego jest to świetny wybór na rozpoczęcie przygody w nadchodzącym sezonie żeglarskim.

Giżycko – Węgorzewo

Decydując się na wynajem jachtów w Giżycku miłośnicy żeglarstwa mogą wybrać również szlak Giżycko – Węgorzewo. Trasa złożona jest z około 25 kilometrów wypełnionych wspaniałymi widokami, a w trakcie trwania żeglugi można podziwiać między innymi:

  • • Kanał Giżycki z mostem obrotowym
  • • wyspy Łabędziego szlaku
  • • port Sztynort
  • • wyspę Upałty
  • • przystań Mamerki

Mikołajki – Ryn

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich oferuje również krótsze trasy, których pokonanie zajmuje mniej niż dwie godziny. Szlak z Mikołajek do Rynu wydaje się być rewelacyjnym miejscem do tego, aby czarter jachtów motorowych pozostał w pamięci jako idealny sposób na spożytkowanie swojego wolnego czasu w okolicznościach dzikiej przyrody. Trasa biegnąca wzdłuż słynnej rynny utworzonej przez jeziora Ryńskie, Tałty, Mikołajewskie i Biełdany oferuje widok na najważniejsze punkty orientacyjne z perspektywy wody. Warto jednak pamiętać, że w planowaniu wymarzonej wakacyjnej trasy warto uwzględnić indywidualne oczekiwania. Z tego powodu zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem adresu e-mail – przejrzysta komunikacja stanowi dla nas priorytet, dlatego z ogromną przyjemnością udzielimy odpowiedzi na każde nurtujące pytanie.

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności. Korzystając ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję, dowiedz się więcej